Dodane przez admin - pt., 25/03/2022 - 16:23

KOMUNIKAT

Informuję, że z dniem 28 marca 2022 r. (poniedziałek) obowiązywać będą zmiany zapowiedziane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w temacie COVID-19, a dotyczące zniesienia obowiązku noszenia maseczek i odbywania kwarantanny.

1. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy podmiotów leczniczych.

W praktyce zatem nadal będzie obowiązek zakrywania ust i nosa podczas wizyt
w podmiotach medycznych.

Minister zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

1. Zniesienie izolacji domowej, kwarantanny granicznej i kwarantanny domowej dla współdomowników.

Pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu. Natomiast tymi izolacjami nie będzie zarządzać już sanepid..

Prowadzone będą wywiady epidemiologiczne i identyfikowane zagrożenia.
W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa wprowadzane będą narzędzia w postaci kwarantanny.

Wójt Gminy Białogard

Jacek Smoliński