Nowy księgozbiór w Gminnej Bibliotece Publicznej

Dodane przez admin - śr., 09/11/2022 - 08:06

Zakup nowości wydawniczych do Gminnej Biblioteki Publicznej

Dzięki otrzymanej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.dotacji, Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie, dokonała zakupu nowości książkowych dla naszych dorosłych jak i młodszych czytelników. Kwota wsparcia wyniosła 5.923,00 zł.

Celem programu jest rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej oraz wzbogacenie księgozbioru bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych tak, by stały się ośrodkami kultury i dostępu do wiedzy. Szczegółowa nazwa zadania w ramach dotacji brzmi: „Dofinansowania dla bibliotek
publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.”

Zakupione książki uzupełniły księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie oraz jej filii.

Serdecznie zapraszamy do naszych placówek.

Ewa Juszczyk-Lachs

Dyrektor GBP

Księgozbiór zakupiony z dofinansowania z Biblioteki Narodowej w bibliotekach na terenie Gminy Białogard (2)
Księgozbiór zakupiony z dofinansowania z Biblioteki Narodowej w bibliotekach na terenie Gminy Białogard (3)