Wizyta pierwszoklasistów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie

Dodane przez admin - śr., 16/11/2022 - 06:25

Wizyta pierwszoklasistów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie

W dniu 8 listopada br. uczniowie klasy pierwszej SP w Stanominie wraz z opiekunami odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Dla większości pierwszoklasistów była to zapewne pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania  z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposobem wypożyczania  i oddawania książek. Mieli okazję zobaczyć układ księgozbioru. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce,
w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc pani bibliotekarki.

Czytanie listu, rysowanie ulubionej postaci bajkowej czy zabawa w quizy to atrakcję, które uatrakcyjniły pierwszoklasistom lekcję biblioteczną, a wykonane prace plastyczne można podziwiać na wystawce w bibliotece.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Serdecznie dziękujemy za wizytę dzieciom i nauczycielom, i życzymy wspaniałych spotkań
z książką i biblioteką. (AD/AK)

Prace plastyczne uczniów I klasy szkoły podstawowej w Stanominie
Uczniowie I klasy szkoły podstawowej w Stanominie podczas lekcji bibliotecznej w miejscowej bibliotece (2)