Drodzy Strażacy i Druhowie, r Z okazji Waszego Święta w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Białogard, pragnę wyrazić wdzięczność za pełną poświęcenia i trudu służbę na rzecz całego społeczeństwa. Wszystkim strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom Ochotniczych Jednostek Straży * Pożarnych składam serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz wyrazy uznania za bezinteresowna służbę i profesjonalną postawę. Waszym Rodzinom i najbliższym dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. Życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz pomyślności. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i uznania społecznego. Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński