ROZSTRZYGNIĘTY KONKURS GRANTY SOŁECKIE 2023

Dodane przez admin - czw., 22/06/2023 - 14:58

ROZSTRZYGNIĘTY KONKURS GRANTY SOŁECKIE 2023

13 lutego 2023 roku Wydział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, po raz siódmy, uruchomił nabór w ogłoszonym wcześniej Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”. Kwota o jaką mogło wnioskować sołectwo to 15 000,00 zł brutto.

Z Gminy Białogard wnioski złożyły:

1. Sołectwo Redlino, tytuł projektu : „Plac zabaw w Redlinie”,

2. Sołectwo Gruszewo, tytuł projektu : „Siłownia dla zdrowia w Gruszewie”,

3. Sołectwo Nasutowo, tytuł projektu : „Wiata w Sołectwie Nasutowo”,

4. Sołectwo Pękanino, tytuł projektu : „Boisko w Pękaninku”,

5. Sołectwo Lulewice, tytuł projektu : „Bezpieczna zabawa to ważna sprawa”.

21 czerwca 2023 roku ukazały się wyniki, a na liście laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”, znalazły się dwa sołectwa
z gminy Białogard:

1. Sołectwo Nasutowo, z projektem: „Wiata w Sołectwie Nasutowo”, którego celem jest postawienie wiaty drewnianej w sąsiedztwie boiska do piłki nożnej w miejscowości Kamosowo oraz

2. Sołectwo Lulewice, z projektem: „Bezpieczna zabawa to ważna sprawa”, który zakłada utworzenie placu zabaw wyposażonego m.in. w huśtawki: wagową, bocianie gniazdo i sprężynowca.

Zwycięzcom gratulujemy!