Dzień Nauczyciela 2023

Dodane przez admin - wt., 17/10/2023 - 15:14

OBCHODY 250 ROCZNICY UTWORZENIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

11 października br. w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, miała miejsce uroczystość, na którą zaproszeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracji oraz obsługi szkół z terenu gminy Białogard. 14 października, w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony jest w Polsce, Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Białogard wraz z Przewodniczącą Rady Gminy oraz Dyrektorami szkół, przekazał wszystkim zaproszonym, podziękowanie
w formie listów gratulacyjnych wraz z gratyfikacją finansową.

Dla uświetnienia tego dnia zaproszeni zostali również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białogardzie, którzy swoją grą na instrumentach, zachwycili wszystkich obecnych. Aurelia Kitowska – wiolonczelistka, Marta Melzacka – fortepian, Franciszek Hejza – ksylofon i Aleksandra Rytlewska – skrzypce, akompaniator Jacek Chojnacki.

Uroczystość stała się okazją do przekazania dwóm szkołom różowych skrzyneczek jako symbolu walki z wykluczeniem menstruacyjnym, ufundowane przez Panią Annę Suszyńską Przewodniczącą Rady Gminy oraz Panią Anetę Drąg Radną Rady Gminy Białogard.

Tę wyjątkową uroczystość zakończył występ Julii Jaciubek, która swoim pięknym głosem porwała gości do śpiewania.

Jeszcze raz wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi składamy wyrazy szacunku i podziękowania. Życzymy by codzienna praca stanowiła dla Was źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku.

Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi.

Oby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.(AK)

1. Czerwona róża leży na teczce granatowej z herbem gminy Białogard.
2. Wójt stoi przy ambonie i przemawia. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
3. Po lewej stronie stoi Przwodnicząca Rady Gminy Anna Suszyńska. Na środku stoi dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomianowie. Tyłem stoi Wójt Gminy Białogard i wręcza podziękowania dla dyrektora Szkoły Podstawowej w Stanominie.
5.Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard oraz Dyrektor SP w Pomianowie. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
6. Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard oraz Dyrektor SP w Pomianowie. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
7. Na scenie od lewej stoi Wójt Gminy Białogard, Przwodnicząca Rady Gminy, 5 nauczycieli, oraz Dyrektor SP w Pomianowie. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.8. Na scenie od lewej stoi Wójt Gminy Białogard, 7 nauczycieli, Przwodnicząca Rady Gminy  oraz Dyrektor SP w Pomianowie. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
9. Dziewczynka ma blond włosy i czarną sukienę. Dziewczynka siedzi na krześle i gra na pianinie.
10. Dziewczynka ma blond włosy i czarną sukienę. Dziewczynka siedzi na krześle i gra na pianinie.
11. Przy ambonie stoi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie. Przemawia. W tle napis  Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
12. Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, Dyrektor SP w Rogowie, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
13. Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, Dyrektor SP w Rogowie, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
14. Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, Dyrektor SP w Rogowie, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
15. Na scenie od lewej stoi Przwodnicząca Rady Gminy, Dyrektor SP w Rogowie, 6 nauczycieli, Wójt Gminy Białogard. Nauczyciele trzymają teczki oraz róże. W tle napis Obchody 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej Gmina Białogard 2023.
18. Nauczyciele siedzący na fotelach.
20. Od prawej Wójt Gminy Białogard oraz Przewodnicząca Rady Gminy Białogard. Biją brawo.