Wieczorek autorski z Alicją Flis - pisarką, autorką wierszy i powieści.

Dodane przez admin - czw., 26/05/2022 - 17:41

Wieczorek autorski z Alicją Flis - pisarką, autorką wierszy i powieści.

13 maja br. w ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieliśmy zaszczyt gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie, Panią Alicję Flis, mieszkankę Białogardu, pisarkę, poetkę, autorkę wielu popularnych powieści, tomików wierszy, tekstów. Dodatkową niespodzianką i atrakcją tego wieczoru była obecność Pani Jolanty Tubielewicz, obdarzonej pięknym głosem, która zaśpiewała kilka utworów m.in. inspirowanych twórczością Pani Flis.

Alicja Flis to absolwentka filologii polskiej, która życie zawodowe związała z oświatą, a serce z literaturą. Jest współautorem kilku publikacji związanych z dydaktyką, wychowaniem i funkcjonowaniem białogardzkiej oświaty.

Poetka, autorka zbiorów wierszy, m.in. „Nie będę przepraszać za miłość oraz ”Ty przemawiasz obrazem-ja maluję słowem...”, zainspirowanego malarstwem Macieja Stachowiaka.

Powieściopisarka, inspiracje czerpie z podróży. Autorka powieści „Złudzenia”, „Cienie w dolinie Słońca”, „Wyspa najdłuższych nocy”, „Wenecka mgła”, „Pocałunek Boga”.

Spotkanie na żywo, bezpośredni kontakt z autorką, przemiła atmosfera i ciekawie opowiedziana historia kariery pisarskiej, to wszystko złożyło się na magię tego wieczoru, a słodki poczęstunek umilił długie rozmowy z uczestnikami spotkania do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy Pani Alicji Flis i Pani Joli Tubielewicz za przyjęcie zaproszenia.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszych bibliotek, które jak widać, mają do zaoferowania coś więcej, niż tylko egzemplarz ciekawej książki.

Ewa Juszczyk-Lachs

Bibliotekarki z bibliotek na terenie Gminy Białogard z pisarką Alicją Flis i piosenkarką Jolą Tubielewicz
Pisarka Alicja Flis z piosenkarką Jolą Tubielewicz w bibliotece w Stanominie
Uczestnicy spotkania wieczorku autorskiego z pisarką Alicją Flis w bibliotece w Stanominie