OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Dodane przez admin - sob., 04/06/2022 - 09:10

Kategoria

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

Tegorocznej, ogólnopolskiej kampanii czytelniczej XIX Tygodnia Bibliotek 2022 towarzyszyło hasło „ Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie wraz z filiami, na czas trwania kampanii, tj.

od 8 do 15 maja, przygotowała bogaty i różnorodny program, który obejmował m.in. wieczór autorski Alicji Flis, koncert Jolanty Tubielewicz, liczne spotkania z uczniami szkół podstawowych oraz z przedszkolakami.

Jak należy dbać o książkę, jak napisać opowiadanie, co zawiera regulamin biblioteki, to tematy, którymi zajmowały się dzieci. Ale były i konkursy, zabawy literackie, i zajęcia plastyczne, jednym słowem, cudowny czas spędzony w towarzystwie dużych i małych, starszych i młodszych.

Serdecznie dziękuję Paniom bibliotekarkom za przeprowadzone zajęcia oraz wychowawcom uczniów szkół podstawowych i grup przedszkolnych za zaangażowanie

i świetną zabawę podczas zajęć.

Biblioteka to miejsce gdzie czytamy, uczymy się, bawimy, spędzamy wolny czas, integrujemy się, nawiązujemy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Wspólnie tworzymy tę niesamowitą atmosferę. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszych bibliotek, które otwierają szeroko drzwi do świata książek dla wszystkich bez wyjątku, zapewniając, że każdy znajdzie coś niepowtarzalnego dla siebie.

 

Ewa Juszczyk-Lachs

 

 

 


Source URL: https://www.gmina-bialogard.pl/aktualnosc/komunikaty/778-ogolnopolski-tydzien-bibliotek