Dane Żłobka Gminnego w Kościernicy

DOŻYNKI GMINNE 2022

Dodane przez admin - wt., 13/09/2022 - 11:52

Kategoria

DOŻYNKI GMINNE 2022

Za nami tegoroczne Święto Plonów. W tym roku gospodarzami dożynek było sołectwo Nosówko. Uroczystości jak co roku, rozpoczęły się nabożeństwem dziękczynnym w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białogórzynie. Po uroczystej Mszy Świętej, radosny i kolorowy korowód dożynkowy, wiozący Starostów Dożynek dotarł do miejscowości Nosówko, gdzie odbywała się główna celebracja. Wójt Jacek Smoliński
w imieniu wszystkich mieszkańców gminy oraz własnym podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i rolniczy trud. Starostowie Dożynek Pani Emilia Franczak i Pan Paweł Stasiński w imieniu rolników przekazali na ręce Wójta poświęcony bochen chleba, który podzielony został pomiędzy przybyłych gości. Po części oficjalnej uczestnicy mogli skosztować własnych wyrobów, wypieków i nalewek na stoiskach przygotowanych przez sołectwa i stowarzyszenia z terenu gminy. W trakcie obchodów odbyły się konkursy na „Najładniejsze Stoisko Dożynkowe”, „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, Turniej Sołectw, a także pokaz „EKO-mody”, konkurs „Wypiek chleba według dawnych receptur” oraz „Ale pasztet”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, z której dochód został przekazany na remont kościoła w Pomianowie. Nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać z dmuchanych zamków, toru zagadek, zabawy z animatorem oraz jazdy konno. Atrakcjami tegorocznego święta było zarówno kulinarne show czyli przygotowanie paprykarza przez Roberta Bochenko, główne losowanie nagród loterii fantowej, a także występ zespołu Kris Talisman. Wszystko to można było zobaczyć dzięki sołtysowi Panu Sławomirowi Geishaimerowi, mieszkańcom sołectwa Nosówko, pracownikom Urzędu Gminy Białogard, Gminnemu Ośrodku Pomocy Społecznej i świetlic wiejskich, pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie oraz filii bibliotecznych, OSP z Kościernicy, Pomianowa
i Stanomina oraz wielu innym osobom. Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, dziękujemy sponsorom i darczyńcom, a przede wszystkim DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność i udział w tegorocznych obchodów święta plonów.

 

Lista sponsorów i darczyńców:

 • Bank Spółdzielczy w Białogardzie

 • Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie

 • Enertrag Polska sp. z o. o

 • Zachodniopomorska Izba Rolnicza

 • Piekarnia GS Koszalin

 • MARTRANS Mariola i Andrzej Giec

 • Agroturystyka u Ziuty Białogórzyno

 • Zakład Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych Jan Kruszewski

 • Koło łowieckie Bielik

 • Hurtownia TEMA

 • Goodvalley Polska

 • POLANA sp. z o. o Żelimucha

 • Euro Wind Energy

 • Magic Garden

 • Firma sprzątająco-czyszcząca „Perfect 24”

 • Sklep spożywczo-przemysłowy Barbara Grabowska

 • Julia Giec

 • Grupa Żelaźni

 • Marcin Małecki

 • Izabela Mioduszewska

 • Tom-Metal

 • Szwejkowska Małgorzata- Konsumy

 • Krzysztof Mikłasewicz- PUB u Mikłasa

Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Traktor ułożony z bel siana
6. Koń i wóz uplecione z siana
7. Dekoracja dożynkowa
8. Dekoracja dożynkowa
9. Stoisko dożynkowe
10. Stoisko dożynkowe
11. Dekoracja dożynkowa
12. Pasztet z jabłkiem ułożony na plastrach drewna
13. Pasztet z warzywami
14. Zamki dmuchane dla dzieci
15. Mieszkańcy i pracownicy na scenie
16. Przeciąganie liny przez drużynę sołecką
17. Stroje konkursowe EKO-moda
18. Gotowanie na wielkiej patelni
19. Wójt i Starostowie Dożynek na scenie
20. Turniej sołectw
21. Mieszkańcy na Dożynkach
 Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Wieniec dożynkowy
Traktor ułożony z bel siana
6. Koń i wóz uplecione z siana
7. Dekoracja dożynkowa
8. Dekoracja dożynkowa
9. Stoisko dożynkowe
10. Stoisko dożynkowe
11. Dekoracja dożynkowa
12. Pasztet z jabłkiem ułożony na plastrach drewna
13. Pasztet z warzywami
14. Zamki dmuchane dla dzieci
15. Mieszkańcy i pracownicy na scenie
16. Przeciąganie liny przez drużynę sołecką
17. Stroje konkursowe EKO-moda
18. Gotowanie na wielkiej patelni
19. Wójt i Starostowie Dożynek na scenie
20. Turniej sołectw
21. Mieszkańcy na Dożynkach

Strony w dziale: