Get Adobe Flash player

„OBRAZKI Z SIENKIEWICZA”   Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rogowie przystąpiła w ubiegłym roku do konkursu pod tytułem „Obrazki z Sienkiewicza”, ogłoszonego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz Senacką Komisję Kultury i Środków Przekazu, w związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, a dzięki temu pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, wzbogaconych o wartości uniwersalne obecne w twórczości pisarza.


   W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas IV-VI, którzymieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, literacką lub filmową, inspirowaną twórczością patrona roku 2016.
   Osiem osób przygotowało prace plastyczne, będące ilustracjami do utworów Sienkiewicza: „W pustyni i w puszczy”, „Latarnik”, „Krzyżacy”. Uczniowie plastycznych inspiracji szukali w bibliotece szkolnej, gdzie pod okiem bibliotekarki i nauczyciela języka polskiego, Danuty Suskiej, zapoznawali się z różnymi wydaniami tekstów Sienkiewicza, czytali ich fragmenty, oglądali ilustracje do dzieł.
   Dwoje uczniów z klasy piątej wykonało prace filmowe. Oba filmy nagrała i zmontowała nauczycielka języka polskiego, Ewelina Wachowska. Inscenizację „Bajki” przygotowała Oliwia Durawa. Jakub Raczyński pod kierunkiem nauczyciela historii i społeczeństwa, Tomasza Bohdziewicza, napisał scenariusz i zaprezentował wybrane sceny z powieści „W pustyni i w puszczy”. Za pomoc w realizacji filmu podziękowania należą się również rodzicom uczniów: pani Elżbiecie Telej i pani Annie Raczyńskiej, które pomogły w przygotowaniu scenografii. Natomiast uczennice klasy piątej, Oliwia Durawa i Anna Telej, zgodziły się wystąpić w projekcie.
   Konkurs „Obrazki z Sienkiewicza” składał się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Etap okręgowy został rozstrzygnięty w biurze senator RP, pani Grażyny Anny Sztark. Wyróżnionoetiudę filmowąautorstwa Jakuba Raczyńskiego. Chłopiec został zaproszony na finał konkursu, któryodbył się w Warszawie, w Sali Kolumnowej Sejmu, 21 listopada 2016 r.
   Pozostałych uczniów biorących udział w konkursie nagrodzono pamiątkowymi dyplomami podczas uroczystego apelu, na którym gościliśmy Senator RP, panią Grażynę Annę Sztark oraz Wójta Gminy Białogard, pana Jacka Smolińskiego.
Prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane w Urzędzie Gminy Białogard.

 

Danuta Suska

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem