Get Adobe Flash player

Strażacki festyn sportowy   W dniu 8 lipca 2017 roku odbył się w Pomianowie strażacki festyn sportowy dla dzieci, z terenu gminy Białogard. Festyn został zorganizowany z inicjatywy Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Białogardzie, a samą imprezę rozkręcali nasi strażacy, którzy odpowiedzialni byli zarówno za: zorganizowanie placu, dojazdu dzieci, przygotowanie poczęstunku, przeprowadzenie konkurencji oraz porządek podczas i po spotkaniu.

Na miejscu spotkali się strażacy z Białogórzyna, Rogowa i oczywiście z Pomianowa. Mimo niepewnej pogody młodzież również dopisała, a dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować całkiem solidny poczęstunek, na który złożyły się rozmaite słodkości i napoje oraz oczywiście kiełbaska z grilla. Strażacy również stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawe konkurencje, a że zrobiło się naprawdę ciepło, to nie trzeba było obawiać się wody, która lała się obficie, także na uczestników zabawy. Dzieci również były bardzo chętne do zabawy i po krótkim wstępie przystąpiono do musztry, która pozwoliła szybko wyłonić drużyny. Aby wszystkim dać szanse na zwycięstwo, drużyny mieszano, zabieg taki powodował, że nie było niezdrowej rywalizacji „na śmierć i życie”, gdyż dotychczasowy rywal mógł, w kolejnej konkurencji, okazać się członkiem wspólnego zespołu. Dzieci rywalizowały w slalomie z hydronetkami, zwijaniu węża strażackiego, przelewaniu wody tak, aby jak najmniej jej się rozlało, nalewaniu wody do dziurawych rur, były także bańki mydlane, mała bitwa na balony z wodą, zagadki strażackie, porady jak się bezpiecznie zachowywać w różnych sytuacjach oraz możliwość gaszenia prawdziwego pożaru. Impreza była pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem dla dzieci organizowanym w formule polegającej na zaangażowaniu wszystkich, biorących w nim udział, jednostek. Celem było oderwanie dzieci od komputera, pobudzanie ich aktywności ruchowej, przekazanie porcji wiedzy pożarniczej i tej z dziedziny bezpiecznego zachowania oraz sprawdzenie potencjału organizacyjnego naszych strażaków. Mamy nadzieję, że takie działania spowoduje zaszczepienie dzieciakom bakcyla pożarnictwa i zachęci je w przyszłości do działalności w szeregach miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy, zarówno strażakom jak i cywilom, Bibliotece w Rogowie, a przede wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym można było przygotować poczęstunek, a byli to: Państwo Agnieszka i Tomasz Osman z Pomianowa, Pan Konrad Litewka z COGITUM Skuteczne nauczanie z Białogardu oraz Urząd Gminy Białogard.
   Zdjęcia Joanna Mieczkowska-Glewicz. Więcej zdjęć dostępnych będzie na Facebooku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie

 

Prezes ZOG ZOSP RP w Białogardzie
dh Przemysław Zawadzki

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem