Get Adobe Flash player

                 Majątek i fundusze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Białogard pochodzą z różnych źródeł – ze składek członkowskich, z darowizn czy ofiarności publicznej. Istotnym jednak elementem zasilającym budżet OSP są dotacje z budżetu państwa.

W dniu 3 i 4 października br., w Urzędzie Gminy Białogard, miało miejsce podpisanie umów na udzielenie dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup wyposażenia strażackiego oraz wykonania remontu remizy. Umowę podpisał Wójt Gminy Białogard Pan Jacek Smoliński oraz prezesi jednostek OSP w Kościernicy, Rogowie, Pomianowie, Białogórzynie oraz Stanominie.

Jednostki OSP w Kościernicy i Rogowie przystąpiły do zadania publicznego pod nazwą „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. W ramach tego zadania OSP pozyskają wyposażenie, sprzęt oraz  dokonają koniecznych remontów. Dotacja udzielona zostanie w 80% ze środków MSWiA, pozostałe 20% przekaże Gmina Białogard. Łączna kwota to niemal 25.943,00 zł.

Natomiast jednostki w Pomianowie, Białogórzynie i Stanominie wzbogacą się
o odzież ochronną i wyposażenie, jednak to w ramach projektu „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”. Łączna kwota dotacji dla tych jednostek to 7.724,00 zł.

 

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem