Get Adobe Flash player

Gmina Białogard. informuje, że zamierza przystąpić do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.14 – Poprawa jakości powietrza – Zachodniopomorski Program Antysmogowy oraz Działanie 2.15 – Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – Zachodniopomorski Program Antysmogowy. Celem Programu jest poprawa jakości powietrza na terenach o zidentyfikowanych problemach związanych z zanieczyszczeniami powietrza, w tym na terenie gminy Białogard.

Działanie 2.14

Osoby fizyczne zainteresowane przystąpieniem do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa II– Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.14 – Poprawa jakości powietrza – Zachodniopomorski Program Antysmogowy, którego beneficjentem będzie Gmina Białogard, w przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 7 500 zł – kwota ryczałtowa na jedno indywidualne gospodarstwo domowe (wysokość wsparcia została określona przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, dalej zwana IZ RPO WZ i może ulec zmianie.

 

Zakres dofinansowania:

likwidacja źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) i:

 • podłączenie do istniejącej sieci ciepłowniczej

lub

 • zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej (w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu, dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie,
  a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy).

 

Działanie 2.14 kierowane jest do osób fizycznych będących:

 • właścicielem domów jednorodzinnych,
 • właścicielem mieszkań w domach wielorodzinnych,
 • najemcą mieszkań w domach wielorodzinnych (posiadający tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysponowania lokalem na cele projektu w okresie realizacji i trwałości projektu).

Działanie 2.15

Działanie 2.15 kierowane jest do osób fizycznych będących właścicielem budynków jednorodzinnych zlokalizowanych na obszarze Gminy Białogard, które są zainteresowane przystąpieniem do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa II –Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.15 – Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – Zachodniopomorski Program Antysmogowy, którego beneficjentem będzie Gmina Białogard.

W przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania będzie możliwe otrzymanie wsparcia na:

 • częściową termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) i:
 1. podłączenie do istniejącej sieci ciepłowniczej

           lub

 1. zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej (w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu, dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie,
  a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy).

Wysokość wsparcia – kwota ryczałtowa 25 000 zł;

pełnątermomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) i:

podłączenie do istniejącej sieci ciepłowniczej

lub

zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej (w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu, dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie,
a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy).

Wysokość wsparcia – kwota ryczałtowa 50 000 zł.

Poniżej znajdują się ankiety oraz szczegółowe informacje na temat wskazanych działań.

Załączniki:
Pobierz plik (ANKIETA 2.14.docx)ANKIETA 2.14.docx[ ]25 kB
Pobierz plik (ANKIETA 2.15.docx)ANKIETA 2.15.docx[ ]26 kB
Pobierz plik (Informacja 2.14.odt)Informacja 2.14.odt[ ]23 kB
Pobierz plik (Informacja 2.15.odt)Informacja 2.15.odt[ ]22 kB

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem