zlobek

Anna Tołodziecka

Anna Tołodziecka

Pani Anna Tołodziecka - pierwsza i do tej pory jedyna w historii Gminy Białogard kobieta, która stanęła na czele Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Ania udowodniła że kobieta także może być strażakiem . Karierę strażacką rozpoczęła w 2001 r. i od razu została wybrana na Prezesa OSP Stanomino. Pełnienie tej funkcji wymaga stanowczości, cierpliwości i wyrozumiałości. Od 12 lat rządzi mocną ręką jak niejeden facet - prawdziwa „kobieta z charakterem ”. Służy pomocą i zawsze można na nią liczyć. Jej poczucie humoru jest powszechnie znane, a uśmiechem potrafi rozładować nawet najbardziej stresująca sytuację. Ma świetny kontakt z młodzieżą, zajmowała się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, z którą największe sukcesy odnosiła w zawodach sportowo-pożarniczych. Jest dowódcą Kobiecej Drużyny Pożarniczej.

Z Panią Anną można z nią porozmawiać o wszystkim. Bardzo ceni wsparcie i pomoc druhów z jednostki. Od kilku lat z powodzeniem współpracuje ze strażakami z niemieckiego powiatu Mecklenburgische Seenplatte. W uznaniu za współpracę została odznaczona „Die Ehrennadel des Landesfeuerwehrverbandes Mecklenburg-Vorpommern e.V in Silber ”.Uhonorowana niejednym medalem, jest inicjatorką różnych imprez, organizowanych z myślą o strażakach, po to by wynagrodzić ich trud ratowania życia i mienia. Hobby dh Anny to oczywiście straż, ogrodnictwo, gotowanie i robótki ręczne. Tym pasjom oddaje się w każdej wolnej chwili. Jej dewiza to” Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych..”

Strony w dziale: