wolne miejsca w zlobku

Tadeusz Krzyżaniak

Wielu chłopców marzy o tym by zostać strażakiem. Dzieci wyobrażają sobie strażaka, jako pana w mundurze, który jeździ ogromnym czerwonym wozem i nosi fajny kask. Ze strażakami spotkamy się zazwyczaj gdy potrzebujemy pomocy, przy groźnym wypadku, pożarze. Często tym, który tej pomocy udziela jest strażak ochotnik. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że służba w ochotniczej straży pożarnej wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą. Od 1974 roku tę służbę pełni Pan Tadeusz Krzyżaniak. Karierę strażacką rozpoczął wstępując do Zakładowej OSP przy nieistniejącym Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Stanominie.

W 1979 r. został wybrany na naczelnika w tej jednostki, a 1 stycznia 1985 r. został powołany na stanowisko Komendanta Gminnego OSP Gminy Białogard. Funkcje tę pełni do dziś.

Był inicjatorem budowy systemem gospodarczym - w czynie społecznym - nowej strażnicy w Stanominie. Nowe strażnice posiadają także OSP Kościernica, Pomianowo i Rogowo.

Druh Tadeusz Krzyżaniak jest jednym z filarów przyjacielskiej, międzynarodowej współpracy pomiędzy strażakami powiatów Mecklenburgische- Seenplatte i białogardzkiego.

Hobby Komendanta to straż pożarna, straż pożarna i straż pożarna. Za tę codzienną pasję został nagrodzony wpisem do Księgi Honorowej ‘Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Koszalińskiego”, odznaką „Za zasługi we współzawodnictwie p.poż”, odznakami honorowymi: „Za zasługi w rozwoju województwa koszalińskiego”, „Zasłużony dla województwa koszalińskiego”, medalami „Za zasługi dla pożarnictwa”- brązowym, srebrnym i złotym, „Medalem im. Bolesława Chomicza”, złotym Znakiem Związku OSP, srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi.

Strony w dziale: